Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veřejné střelecké soutěže

26. 10. 2011

         Takovouto zkušenost jsem získal v roce 2010 a tak jsem na toto téma zeptal příslušníka z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, pracoviště Bruntál.

         Veřejný střelecký závod znamená, že se jej může veřejnost zúčastnit a to i ten, kdo není držitelem zbrojního průkazu. Avšak pouze za specifických podmínek.

         Jedná se o tzv. zapůjčení zbraně podle §59 odst. 1 písm. B zák. č. 119/2002 Sb. (Zákon o zbraních). Tedy chcete-li závodit můžete, ale musíte si vzít s sebou kamaráda, střelce, který je držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C a který je ochoten vám na střelnici, na které se závod koná, zapůjčit zbraň. Ten poté zodpovídá za zbraň podle ustanovení §59 odst. 2 zák. č. 119/2002 Sb.

         Ještě vám ale není 18 let? To nevadí. § 59 odst. 4 zák. č. 119/2002 Sb. stanoví, že při výuce, přípravě nebo soutěžích, jejichž součástí je střelba, může osoba mladší 18 let, nejméně ve věku 10 let, používat zbraň, avšak pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě C a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.

         Pokud vám bude někdo tvrdit, že toto ustanovení se nevztahuje na soutěž, protože veřejná střelecká soutěž není soutěž, jejíž součástí je střelba, tak je trochu hodně mimo, neboˇveřejná střelecká soutěž je soutěž, jejíž stěžejní náplní je střelba a tedy se na ni tato ustanovení vztahují.

         Účast na takovýchto soutěžích vám tedy nemůže nikdo zakázat.

 

Autor: Správce

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA